Проверка на олигарсите в 30-дневен срок
Бойко Борисов

Проверка на олигарсите в 30-дневен срок

15.03.2010 / 20:03

Премиерът Бойко Борисов е разпоредил проверка в 30-дневен срок за всички
олигарси, които биха интересували президента Първанов. "Ако президентът
предостави списък с олигарси, които според него са се облагодетелствали по
време на прехода, вече съм разпоредил на данъчните власти и на митниците в
30-дневен срок да предоставят всякаква информация за тях, с каквато разполагат масивите на държавата", каза Борисов, цитиран от информационните агенции.

Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов вече e изпратил писмо с готовност да предостави информация от масивите на МВР. В отговор президентът Първанов препоръча първо да се изясни какво означава олигархия. Най-краткото определение, според него, е „срастване на икономическата и политическата власт".

Държавният глава предложи на премиера да бъде направена проверка кои от онези заможни българи, които са се облагодетелствали от приватизацията и от раздържавяването в годините на прехода, са направили своите значими дарения към големите фамилни фондации на българските политици. По повод твърдението на вътрешния министър Цветанов, че ще му изпрати писмо с искане да назове поименно олигарсите, за които споменава в изявлението си от петък, президентът каза: „Министър Цветанов би трябвало да знае, че такива данни не се съдържат в
президентската институция, така че въпросът е провокативен".На репортерски
въпрос дали има списък с олигарси Първанов каза: „Списъците ги правят на
друго място".

 


Прочитания: 332

Коментари

16.03.2010 / 12:20
Пешко
Нищо няма да излезе от това. Пореден кьор-фишек. Искате от вълка да пази стадото. Резултатът е ясен. Цялата система е създадена така, че по най-либерален начин една малка част от обществото да живее за сметка на труда на по-голямата част от това общество. И сега какво - ще се скарат на някой олигарх и ще му кажът:"Ти не си добър човек!". Проблемът си е в нас, че ги търпим и че чакаме друг да ни свърши работата.
15.03.2010 / 21:50
Избирател на ГЕРБ
Всички-Президетн,Правителство Служби,ГДБОП,уволнени служители от НСС и ДАНС,чужди служби,журналисти,ако искат ще дадът и изкарат информацията за прехода,за контрабандите,за всички приватизиционни криминарни зделки,за партийни каси.За цялостното ограбване на Държавата и Народа през тези 20 години.Очакваме,ние избирателите Ви да разберем истината на големите грабежи поне.Да върнат парите и имотите които са ограбени и ще се оправим финансово,емоционално и здравословно.
 
Изпрати коментар












Публикувайки коментар, Вие се съгласявате с Условията за ползване