07.10.2011 / 21:41

Утрешният ден – д-р Милен Врабевски


Личността, допринесла най-много за развитието на благотворителността в България, тази година е д-р Милен Врабевски. Наградите връчи Българският дарителски форум.

Д-р Милен Врабевски е основател и изпълнителен директор на "Комак медикал" - най-голямата частна научно-изследователска организация в Югоизточна Европа.

През 2007 г. Врабевски учредява и финансира самостоятелно фондация "Българска памет".

Д-р Врабевски акцентира върху това кирилицата да бъде наречена българска азбука. Защото, според него, това е нашият безценен принос към световното културно-историческо наследство.

Той дори апелира да се направи подписка, която да покаже позицията на българския интелектуален елит по този въпрос.


Прочитания: 1582

Коментари

10.10.2011 / 23:16
ЮЛИЯН ДОЙЧИНОВ, http://www.vbox7.com/play:1d5f743e
Най-накрая и руснаците признаха, че азбуката на която пишат е българска и Кирил и Методи са българи.
10.10.2011 / 23:11
ЮЛИЯН ДОЙЧИНОВ
НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ Д-Р МИЛЕН ВРАБЕСКИ, ДА КАЖЕМ НА СВЕТА, ЧЕ КИРИЛИЦАТА Е БЪЛГАРСКА АЗБУКА И ЕВРОПА ДА Я ПРИПОЗНАЕ КАТО ТАКАВА. НАЛОЖИТЕЛНО Е ДА СЕ ПОЧНЕ ОТ ФУНДАМЕНТАЛНИТЕ НЕЩА ЗА ДА ИЗГРАДИМ И ПРАВИЛНАТА ПОЛИТИКА, КАКТО И СВЕТА ДА ИЗРАБОТИ ТАКАВА ПОЛИТИКА КЪМ НАС.
 
Изпрати коментар












Публикувайки коментар, Вие се съгласявате с Условията за ползване