Отмениха бедственото положение в Шумен

Отмениха бедственото положение в Шумен

09.02.2012 / 11:55

Отмениха бедственото положение в Шумен. Третокласните пътища остават затворени, защото на места в северната част на областта има снегонавявания. Остава ограничението за движение на тирове през Ришки проход, които трябва да са с вериги и без ремаркета и полуремаркета.

През изминалото денонощие Гражданска защита е провела 11 спасителни операции, като са били евакуирани 50 души. От язовир „Тича" продължава да се изпуска максималното количество вода, като свободният обем е от 55 милиона кубика.

Няма опасност от преливане на общинските язовири, от които също се изпускат води. В шуменска област няма населени места без ток. Село Сливак е без вода, но до ранния следобед аварията там ще бъда отстранена.

Автор: Здравка Русева - Шумен
Прочитания: 523

Коментари

Изпрати коментар












Публикувайки коментар, Вие се съгласявате с Условията за ползване