Л. Каримански: Събираемостта в хазната върви в добра посока

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Правителството с министър-председател Румен Радев встъпи в длъжност на церемония в Гранитната зала на Министерския съвет.

Кабинетът "Радев" вероятно ще обърне сериозно внимание на икономическите и финансовите проблеми на държавата. Необходимо е да има устойчиво развитие от гледна точка на икономиката, да има по-сериозни мерки за установяването и връщането на финансовата дисциплина, коментира членът на УС на БНБ Любомир Каримански.

За него е много важно новият министър на финансите да овладее разходната част на бюджета, тъй като по последни данни на финансовото министерство разходите за април са 41,7 %. И подчерта, че никога април месец не е имало такъв сериозен дефицит от доста дълго време. 

Това е функция на предходното редовно правителство. В никакъв случай не можем да кажем, че това е натрупано от служебното правителство. Служебното правителство направи достатъчно, за да може да осветли много от публичните финанси и да са ясни някои разходи, които до този момент не бяха достатъчно прозрачни, заяви Каримански. 

Той изтъкна, че събираемостта в хазната все още върви в добра посока, но има какво да се направи от гледна точка на контрола и допълнителното събиране от страна на нормативната база. Могат да се променят някои закони, така че да има малко повече справедливост при повишаване на събираемостта. Една от мерките е да бъдат изравнени данъчните и пазарните оценки на имотите.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад