Фотофабрика: Маргиналният човек

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Фотофабрика. В студиото са събеседниците ни Еми Барух, журналист, и Боряна Телбис, които говорят по темата на фестивала за тази година - "Маргиналният човек".

За прехода от протестиращия към маргиналния човек Еми Барух каза, че той е естествен, тъй като протестиращите хора са много често маргинални хора. Когато миналата година заедно с големите световни агенции Ройтерс, Франс Прес и ДПА направихме изложбата "Протестиращият човек" на 4 локации в София, всъщност се опитахме да докараме в протестираща София световните протести и се е опитахме да съизмерим социалната енергия тук, в София, със социалната енергия в другите места, обясни Еми Барух. По думите й организаторите продължават фестивала тази година със същото послание, но този път към маргиналния човек, който често протестира, за да се обозначи като личност, която да иска да участва по-активно в живота, а често след като протестира, протестиращият се превръща в маргинал. Опитват да съставят профила на маргиналния човек.

В България голяма част от маргиналите са мислещи хора, чувствителни, раними хора, добави Барух като очерта фокуса на фестивала тази година - бежанската вълна. Журналистката съобщи, че програмата на фестивала предвижда 11 събития в рамките на 50 години.

Сред събитията на фестивала е и изложбата "Непознатият друг", чието откриване е в четвъртък вечер от 18.00 часа. За този проект говори Боряна Телбис. От думите й научаваме, че в екипа на проекта е също фотографът Фелия Барух, чиито творби ще видим в изложбата. Тя показва човека в София и в по-малките населени места, както и в 3-ти села които преди време изразиха нежелание при тях да се настаняват бежанци.

 

 

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад