Как се живее с рак на гърдата

В предаването ще видите:

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      В предаването
      Части от предаването
      Всички броеве

      Розовият кемпер на фондация Една от осем премина и през Сливен. Вчера там жени с онкологични проблеми намериха подкрепа, разбиране и консултация от други жени със сходна съдба. За съжаление нито една жена не е застрахована срещу болестта, а тя идва внезапно. Това споделиха жените пред екипа ни в Сливен.

      Всяка една от дошлите на срещата жени, бяха със своя отделна съдба. Всички обаче бяха обединени от жаждата си за живот. Атче Корекчиева живее с диагнозата от година и половина. Още не може да се съвземе.

      Атче Корекчиева:
      Аз 4 години не бях ходила на мамограф, когато отидох веднага спешно ме пратиха в Стара Загора за операция. Аз бях в шок. Година и половина стана. И химиотерапиите минах, лъчетерапиите минах. Нямам никакво подобрение. Ръката ми се подува. Болки постоянно."

      Атче разказа още, че заради стреса от диагнозата и отстраняването на гърдата й е развила и други заболявания. Но е щастлива, че всички близки я подкрепят и няма намерение да се отказва от борбата с коварната болест. Онкоболните жени в Сливен получиха нещо повече от подкрепа. Те се усмихнаха и показаха, че макар и с рак, светът може да бъде по-ведър.

      Лъчезара Прунарова – гримьор:
      Посланието ми е, че ако искаш да помогнеш на себе си, първо трябва да помогнеш на другите. Аз помагам на много хора, дарявам усмивки и озарявам лица. Емоцията е такава."

      Специалистите на място посъветваха хората, че е желателно да спазват и хранителен режим, за да се чувстват още по-добре.

      Вера Николова – Фондация „Една от осем":
      Кисело може. За предпочитане е козето сирене, козето кисело мляко. Сега, плодове и зеленчуци звучи клиширано. Да се избягват въглехидратите."

      Въпреки тежките си съдби, обче жените не спират да мечтаят.

      Атче Корекчиева:
      Здраве. Здравето е най-ценно".

      Преди всичко обаче, специалистите съветват жените редовно да преминават профилактични прегледи.

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok
      Намерете ни в Google News

      Пишете ни
      x

      Сигнализирайте нередност

      и/или

      Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

      ** Тези полета не са задължителни.

      captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
      Трябва задължително да въведете кода от картинката
      < Назад