Красимир Каракачанов: Трябва да се търси диалог, а не да се форсират нещата

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Гост в "Още от деня" беше зам.-председателят на Народното събрание и лидер на ВМРО Красимир Каракачанов. С него разговаряхме за съдебната реформа и отношението на Патриотичния фронт към нея. Каракачанов обясни, че те са подкрепили идеята за промени в Конституцията и още при предварителните разговори те са направили корекции по почти всички текстове и те са били приети. Той припомни, че много ясно и точно са казали, че съдебната реформа трябва да стане след едно сериозно, дълго обсъждане до намирането на нормален консенсус, защото в момента не се събират 180 депутата, които да подкрепят конституционните промени. За него съдебната реформа не може да бъде самоцел и няма как да направиш реформа в нещо, в което обществото е разделено. "Няма нормален български гражданин, който да е против провеждането на съдебна реформа, която да направи съдебния процес по-бърз и по-справедлив", каза Каракачанов. Според него проблемът в България е, че много хора имат усещането, че има отказ от правосъдие. Той смята, че най-важното е наистина да бъде направена реформа, която да доведе до реални резултати и ако това изисква още диалог в обществото, той не вижда нищо лошо в това. "Трябва да се търси диалог, а не да се форсират нещата", заяви лидерът на ВМРО и допълни, че дебатът е нещото, което би отворило пътя към консенсуса.

"Патриотичният фронт поставя проблемите такива, каквито ги виждат българските граждани", каза Каракачанов. Като основни проблеми той очерта доходите, безработицата, битовата престъпност, енергетиката и обясни, че те са настоявали да бъдат заложени в програмата за управление и ги има.

По негово мнение кметът на Гърмен никога не е имала намерението да премахва незаконните постройки там, защото тя и нейния предшественик са причината тези постройки да съществуват, тези хора да са там и да възникне етническото напрежение. Каракачанов заяви, че не очаква тя да свърши нещо полезно, а това очаква от Регионалното министерство, тъй като проблемът отдаване е в ръцете на общината. Той обясни, че за 30 дни е премината цялата процедура и е установено, че от тези 146 постройки 124 са абсолютно незаконни, подлежат на събаряне и е започнала процедурата. "Много ми е интересно ако отидат и се настанят в някой частен имот във Франция, Белгия, Холандия, Германия, дали така ще призовават да не ги гонят", попита Каракачанов.

Акценти
Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад