Равносметката на хората, които спасяват животи

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Всяка година спасителите стават все по-малко. От желана и атрактивна професията на водния спасител се превръща в отбягвана. Гост на „Денят започва“ беше Илия Раев, председател на Българския червен кръст във Варна.

„Спасители има. Въпросът е къде отиват. Не отиват по варненските плажове, където горе-долу можем да кажем, че в момента има нужда от около 300 души, айде да не са 300, а 200-250. Казвам го така с болка, защото няма грижа към тези спасители, които са получили сертификат. 500-600 лв. им се плаща някъде, как се плаща – дали се плаща официално, дали се плаща с данъци, дали се осигуряват, дали не се осигуряват. Те са млади хора, за тях е без значение дали ще ги осигуряват или не, но така или иначе те излизат, работят в чужбина. Преди месец бях в Испания. Колкото искате на Коста Брава български спасители“, каза Раев.

„Да вземем колко разкрити обекти има във Варна и колко неразкрити. Неразкритите са с табелка „Къпането забранено. Неохраняем плаж“. Не може държавата така да поставя въпроса – гражданите да се давят на едно място“, продължи председателят на БЧК във Варна.

„Вчера от Силистар първо те посрещат с 5 лв. да ти вземат, през едно въженце минаваш и 5 лв. ти взимат. След това отиваш на плажа, където има чадъри, чадъри, чадъри и някъде се вижда в далечината едно мъничко местенце, където можеш да отидеш без да платиш около 40 лв. на ден за шезлонгите, за сянката и т. н. Това трябва да се върне на българина“, категоричен е Раев.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад