Какво е да си пощальон в наши дни

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Днес е Денят на пощата, който вече 45 години се отбелязва по целия свят. У нас повод да празнуват имат над 11 000 служители на "Български пощи". Какъв е животът на пощальоните - хората, благодарение на които нашите писма и пратки стигат навсякъде,

разказва в "Денят започва" репортерът Ивайло Гюров.

Лили е пощальон от 20 години. Всеки неин работен ден включва ставане по тъмно и обикаляне на десетки адреси. Въпреки това тя е горда, че може зарадва онези, които трескаво очакват своите пратки и писма.

"За да работи човек тази работа, трябва да бъде отзивчив. Трябва да бъде коректен и контактен. Аз ги притежавам тези качества и се справям с поставените ми задачи", разказа тя.

Лили вярва, че не е старомодно да се пишат писма и казва, че в наши дни пощальоните имат много повече работа от преди. Казва, че с колегите й са едно голямо семейство - семейство, което има своя собствен хор както и отбор по бързо ходене. Може би благодарение на тази сплотеност пощите устояват на днешната конкуренция в бизнеса на съобщенията.

"Тук имаме колеги, които родителите им са пенсионери вече. Техните деца, дори цели семейства работят в Български пощи. Дори имаме колега, който има цяла фамилия тук - майката работи, съпругата, дъщерята, сестрата", разказа Лили.

Тя казва, че всеки ден носи неочаквани случки. За 20 години интересни истории не липсват. Лили смята, че Български пощи ще празнуват деня на писмото поне още 100 години занапред. А на колегите си иска да пожелае: "Да им пожелая много здраве, радост, щастие, успех в работата. Да радват хората. И според мен всеки пощальон си върши работата така, както трябва да бъде."

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад