Две деца, момчета на 4 и 6 години, избягаха вчера от детската градина в Сапарева баня. Открити са благодарение на бързите действия на полицаите и екипите на общинската администрация в центъра на града.
Директорът на ДГ “Света Анна” Цветанка Гладникова разказа, че поради течащ в детската градина ремонт, работи само една сборна група. С децата на двора е имало възпитателка, която им е раздавала вода. По това време двете момченца са се отклонили и са излезли през входа, предназначен за зареждане на хранителни продукти.
Сигналът е подаден от майката на децата, която е дошла на обяд да ги прибере. Веднага е съобщено, че момчетата не са там. Директорката е уведомена и е съобщено на 112. За случая е информиран и кметът.
“За пръв път се случва такъв инцидент в нашата детска градина. Имаме видеонаблюдение. Назначена е проверка по случая. Аз също съм назначила проверка за изясняване на случая", заяви Гладникова.
Кметът на Сапарева баня Калин Гелев посочи, че издирването е протекло много бързо. Децата са намерени по пътя към дома им. Предположи, че вероятно са изпитвали дискомфорт, защото са в сборна група.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News
