Вечерни и нощни патрули започват да работят в Пловдив като превенция на градските пожари, предизвикани от нехайство и палене на гуми и отпадъци. Екипи на общинска охрана ще обикалят тепетата и етническите квартали, за да не допускат нарушения на наредбата, която напълно забранява паленето на огън.
Ангел Славов, зам.-кмет „Обществен ред и сигурност“ - Пловдив, заяви пред камерата на БНТ, че миналата година е имало доста кризисни моменти в град Пловдив, въз основа на които са набелязали някои горещи точки съвместно с пожарната и ОП „Чистота“.
„Създадена е организация да бъдат обхождани постоянно тези точки от институциите, плюс Пожарна безопасност, плюс доброволно формирование Пловдив-112, което е към Общината. Тези точки се намират из целия град, но най-вече са концентрирани върху Гребна база, Младежки хълм, тепетата и ромските махали."
Повече за противопожарните мерки, които предприема местната власт в Пловдив вижте в прякото включване на Димитър Димитров.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News
