Пряко от болницата в Ямбол: какво е състоянието на мъжа и жената, приети след катастрофата на АМ „Тракия“ вчера

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

След вчерашната тежка катастрофа на АМ „Тракия“ в болницата в Ямбол са приети двама пациенти - мъж на 46 години и жена на 49 години. По време на събитието мъжът е загубил съзнание и е приет със сътресение на мозъка. В момента е в добро състояние. Проследява се динамично. Това съобщи пред камерата на БНТ изпълнителният директор на МБАЛ „Св. Панталеймон“ в град Ямбол Панайот Диманов.

Допълни, че жената е в тежко състояние.

„Тя е с поражение на няколко органи и системи, с кръвоизлив в коремна кухина, разкъсване на тънки и дебели черва, счупване на едната тазова кост, тежка белодробна травма и черепно-мозъчна с оток, безсъзнателно състояние, счупване на долна челюст. Снощи се е наложила втора оперативна интервенция. В момента е в тежко състояние, но е стабилна хемодинамично, но състоянието ѝ е тежко и динамиката ще покаже резултата“, каза още той.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад