Пряко от болницата в Ямбол: какво е състоянието на мъжа и жената, приети след катастрофата на АМ „Тракия“ вчера
Предаване: Денят започва, 25.06.2026
След вчерашната тежка катастрофа на АМ „Тракия“ в болницата в Ямбол са приети двама пациенти - мъж на 46 години и жена на 49 години. По време на събитието мъжът е загубил съзнание и е приет със сътресение на мозъка. В момента е в добро състояние. Проследява се динамично. Това съобщи пред камерата на БНТ изпълнителният директор на МБАЛ „Св. Панталеймон“ в град Ямбол Панайот Диманов.
Допълни, че жената е в тежко състояние.
„Тя е с поражение на няколко органи и системи, с кръвоизлив в коремна кухина, разкъсване на тънки и дебели черва, счупване на едната тазова кост, тежка белодробна травма и черепно-мозъчна с оток, безсъзнателно състояние, счупване на долна челюст. Снощи се е наложила втора оперативна интервенция. В момента е в тежко състояние, но е стабилна хемодинамично, но състоянието ѝ е тежко и динамиката ще покаже резултата“, каза още той.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News
