Радостин Василев: МЕЧ е истинската опозиция в този парламент
Предаване: Още от деня, 29.01.2025
This is a modal window.
МЕЧ иска одържавяването на “Лукойл”, защото е последният остров на енергийната ни независимост заедно с въглищните централи и не трябва да попада в ръцете на лобистки фирми, непознати за нас. Това заяви в студиото на “Още от деня” лидерът на партия МЕЧ Радостин Василев.
За него “това не е национализация, това е купуване на пазарен принцип според търговските правила и разговори със собствениците на двете компании, които държат “Лукойл” рафинерията плюс бензиностанциите” и “това е правилният ход от национално значение за националната сигурност на България”, защото:
“Няколко милиарда ще влизат в българския бюджет в държавата, ако той е български, защото целият мениджмънт и цялото няколко хиляди служители са българи, защото държавата ще препятства възможността за създаване на картели в търговията с горива, каквито в момента има, защото няма да се притесняваме дали бензинът ще ни стане 3,54 лева, ще имаме реален контрол върху пазарите, защото последните 2-3 години заради конфликта в Украйна и обострянето на американско-руските лобита в света и в България, включително “Лукойл”, става заложник на интереси, които са геополитически и не са български.”
Василев отбеляза, че следващите проекти на МЕЧ ще са за решения за одържавяване на трите ЕРП-та и предоговаряне или прекратяване на договорите за златните концесии.
“И ще търсим подкрепа, макар и да съм почти сигурен, че такава няма да получим и заради това ми хареса представянето “МЕЧ срещу всички”. Ние сме опозиция в този парламент истинска - нито управляващи са истински управляващи, нито опозицията е истинска опозиция, а ние наистина сме опозиция и това са мерки, които предлагаме в интерес на хората”, подчерта той.
Виждаме в парламента, че едни са опозиция само на част от управляващата коалиция, други - на друга част, трети се биха днес пред нас, коментира Василев и добави:
“Ние сме извън този просташки разговор, но сме много близо до това, което сме обещавали, да не кажа, че на 100% изпълняваме.”
Той беше категоричен, че Пеевски не е опозиция, а част от управлението и подчерта, че:
"Ние с Борисов и Пеевски, не като Слави Трифонов наужким, не като БСП 10 години война и после заедни, никога не можем на една маса."
Какво още каза лидерът на МЕЧ вижте във видеото.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News