Управлението, опозицията и политическите скандали - какво следва? Анализ на политолозите Цветанка Андреева и Любомир Стефанов
Предаване: Още от деня, 02.04.2025
"Както от "Възраждане", така и от управлението чуваме едно много просто нещо: Какво следва на 2 януари 2026 г.? Защото знаем коя е целта - дали ще е вот на недоверие предварително или на 1 януари 2026, но какво правят българските политически партии на 2 януари 2026 г.?," задава въпрос политологът Любомир Стефанов.
"Този въпрос днес присъстваше в зала. ГЕРБ питаха ПП-ДБ - добре, като ни свалите, с кой ще управлявате? Това е големият въпрос," смята и политологът Цветанка Андреева и добавя, че проблемът не е да бъде свалено едно правителство, а каква алтернатива се предлага, защото към този момент алтернативата е връщане към кризата.
"Според мен опозицията само се идентифицира, удряйки по властта, без да давма ясна управленска алтернатива."
По думите й, важното в днешния ден е това, че в България се препотвърди консенсусът изблан от над 35 години за принадлежност към западната цивилизация.
Вижте целия разговор във видеото.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News
