Започва изграждането на тунела на метрото през столичния кв. "Слатина"

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      В предаването
      Части от предаването
      Всички броеве

      В експлоатация бе пусната машината, която ще прокопае тунела за метрото през столичния кв. "Слатина". Тя е произведена специално за проекта на софийското метро.

      Строителството на тунела трябва да приключи през втората половина на 2026 година, а отсечката да бъде пусната в експлоатация през 2027 година.

      В момента изграждаме 10 км метро с 10 нови метростанции. Единият участък е от метростанция „Хаджи Димитър“ до ж.к. „Левски“ Г.  Вторият участък е през кварталите "Гео Милев" и "Слатина" до бул. "Цариградско шосе. Третата линия е интермодалният възел в „Обеля“, обясни Стоян Братоев - директор на Столичния Метрополитен.

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok
      Намерете ни в Google News

      Пишете ни
      x

      Сигнализирайте нередност

      и/или

      Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

      ** Тези полета не са задължителни.

      captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
      Трябва задължително да въведете кода от картинката
      < Назад