Изложбата „90-те. Началото на мита“

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

90-те години вече са наше минало. Кои са знаковите герои, събития, символи, места и митове отвъд институциите, свързани с 90. години? Изложбата „90-те. Началото на мита“ в галерия „Васка Емануилова“ дава възможност да ги видите до 26 юни.

Разговор с Владия Михайлова, куратор на изложбата, Борислав Сапунджиев, Венцислав Занков, Стефан Иванов.

Кураторът Владия Михайлова сподели, че проектът е доста по-голям, отколкото започва. "Той не търси толкова знаковите митове, колкото митовете, които са съдържателни." Тя посочи, че акцентът в изложбата е началото на списание "Егоист". Стефан Иванов е селектирал текстове от цялото списание, които могат да бъдат чути и като запис, прочетени от Елена Димитрова. Освен това има 3 групи от хора, като Борислав Сапунджиев - Урсула, които са били на сцената на "Спартакус", а също и един разговор за "Калното", в който участват хора от групите, които са били част от това място.

До 05 юни 2016 г. в Нов български университет може да бъде видяна експозицията „Последните граждани на Кале“ на д-р Венцислав Занков, преподавател в департамент „Изящни изкуства“ на Университета. Експозицията съдържа 18 скулптури на човешки фигури от оцветени полиуретан и полиестер. С проекта си „Последните граждани на Кале“ Венцислав Занков интерпретира и развива идеята на популярната скулптурна композиция на Огюст Роден (Гражданите на Кале) като разширява смисъла й - предаването на Ключа на Крепостта става метафора за съвременната ситуация в Европа.

Вижте повече във видеото.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад