Колко губи държавата при обжалване на проекти?

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Няма проект, който да не бъде осъществен. Тогава когато инвеститорите попадат в ситуация на спряно намерение, те имат възможност да подобрят своите проекти и да приложат нови технологии. Имаше такъв случай в Крумовград, заяви икономистът Красен Станчев.

"Някои от природните бедствия са следствие на човешка дейност. Те следват от измененията в климата. Особено в глобален мащаб. А немалка част от наводненията са следствие на политиката на комунистическата партия по национализирането на земята през 50-те години“, каза той в предаването "Още от деня".

"Тогава се разрушава собствеността върху водните ресурси и тази собственост от тогава до сега не може да бъде оправена".

В България има двуинстанционно административно производство, т.е. на първа и втора инстанция може да се обжалва. Един проект може да се обжалва два пъти, обясни Тома Белев от Асоциацията на парковете в България.

"В България средната скорост на административно производство пред съда е по-малко от една година. България е на второ място в Европа по средна скорост. В България има бързо правораздаване".

Колко са делата в България по Закона за биологичното разнообразие, Закона за околната среда и Закона за защитените територии, попита екологът.

Не повече от 2 хил. на година, отговори на Белев икономистът.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад