Кой е виновен за тежкия инцидент с автобус на АМ "Тракия"?

Темите в предаването:

В предаването
Части от предаването
Всички броеве
При преумора реакциите се забавят, човек се отпуска, става сънлив, може да се стигне до дезориентация, до вземане на неправилни решения и дори до записване, продължи коментара си тя.

В тъмната част на денонощието натоварването на зрителния анализатор е изключително голямо и съчетано с умората е логично да доведе до такъв резултат, допълни д-р Гълъбова по повод версията за катастрофата.

Според Йонко Иванов - председател на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка, причините за пътния инцидент са много по-дълбоки.

Те се коренят в цялостната липса на държавно политика по темата "безопасност на пътя". Самият контрол е разделен между две ведомства - Министерство на транспорта и Министерство на вътрешните работи. Ако бъде спрян такъв автобус за проверка, тя трябва да се осъществи в присъствието на служители на двете ведомства, заяви той.

Иванов припомни, че преди години фирмите за обществен превоз на пътници са били 20 хиляди.

Сега пак са толкова, но само около 30% от тях имат персонал над 250 човека. Има голям недостиг на шофьори - интересно защо при такова добро заплащане за обслужване на линиите не само в България, а и в чужбина, подчерта специалистът.


Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад