Фишингът - модерните заплахи и защитата на личните ни данни

В предаването
Части от предаването
Всички броеве
Проблемите на клиентите на банките, почти 90% от случаите, се дължат на глупостта, неграмотността и нехайното отношение на самите клиенти. Типичен случай на това е да се подлъжеш, че банката ще поиска личните данни по пощата. На сайтовете на банките, на страницата на ГДБОП това е написано с големи букви, заяви Петър Илиев.

Въпреки това хората следват тези линкове (т.нар. фишинг - б.р.), защото в комбинация на компютърната среда има и психологически момент. Хората, които използват т.нар. фишинг използват много умело всички прийоми, отбеляза Борислав Сестримски.

Специалистите бяха категорични, че в никакъв случай не бива да изпращаме по пощата личните си данни, а ако някой изисква тези данни, трябва да се свържем с него по друг начин - по телефона, среща на живо и т.н. Експертите дадоха и още един съвет - купувайте от производител софтуера, които защитава вашия компютър, за да има правилно и често осъвременяване. Според тях от съществено значение е обучението на хората, защото те са най-слабата брънка от веригата на информационната система.

Вижте във видеото какво казаха още Петър Илиев и Борислав Сестримски.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад