Нов асфалт върху стара канализация

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Натоварената улица "Атанас Узунов" в столичния квартал "Редута" в момента се ремонтира и ѝ предстои чисто ново асфалтиране. Проблемът обаче е, че канализацията отдолу е от 60-те години на миналия век и при всеки дъжд има наводнения. Живеещите на улицата са сигурни, че съвсем скоро още неположеният асфалт ще трябва да се разбие, за да се смени канализацията. Повече за проблема от репортера на "Денят започва" Ирина Шуликова, която се срещна и разговаря с потърпевши, с кмета на район "Слатина" Наталия Стоянова, както и с началника на отдел "Поддръжка на уличната мрежа и съоръженията" към Дирекция "Транспортна инфраструктура".

Георги Петров живее на ул. "Атанас Узунов" от 54-та година на миналия век. Спомня си строежа на канализацията, която все още се използва: "Нямаше и 20 къщи долу до парка. Празни места имаше тук, но канализацията тогава мина и спомням си, че бяха малки тръбите и след това започнаха да се наводняват мазета и подземни гаражи. Аз лично съм свидетел, когато има проливни дъждове, от шахтите като фонтан извира вода."

"Дебитът на тръбата, която отвежда отходните води, не е достатъчен, за да изведе тези отходни води и трябва да се промени цялата канализация, което значи още един път копане", обяснява Стефан Генчев.

Улицата ще бъде асфалтирана до две седмици, а хората искат преди това да е станало, да се извърши необходимото - да се смени канализацията и да се разшири пътното платно.

"По план е трябвало да се разшири улицата още метър и половина поне, стълбовете да се махнат, да се приберат кабелите под земята", изрежда Ненчо Митков и добавя: "Тук трябва да се разминат два автобуса. Според вас това нещо дали реално практически може да отговори на стандарта?! А това е главната улица, по която минава градският транспорт - 72 линия. Тротоарът почти е, може би, колкото улицата."

"Там има кабели между дърветата с високо напрежение, които са на 10-тина см под земята. Не са в никакви норми поставени и положени. Три пъти ги късаха багерите и трафопостът гори под моя апартамент. Няма координация между енергото, ВИК и текущия ремонт в момента", възмущава се Христо Кръстеняков.

"Багерът докато копаеше на половината дървета корените ги удари и те ще изсъхнат. Ето вижте това е вече изсъхнало дърво", добавя друг.

"Десетки години се страда. До година-две проблемът ще нарасне със сигурност, защото живущите са увеличени и сигурно ще

има нов проект за прекопаване наново", прогнозира Ненчо Митков.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад