Политика и политически разправии. Думата на анализаторите

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Харалан Александров се пошегува, че говоренето на медиите за оградата по границата, се превръща в реклама, а съоръжението - в туристическа атракция. А филма на Елена Йончева той очаквал "с трепетно вълнение", тъй като от нея, като професионален документалист, вярвал, че ще види "вълнуващи и трогателни кадри".

Александров допуска, че в съмненията за извършени кражби, може би има логика, отчитайки народопсихологията на българина, че ако се прави нещо с публични пари, то няма как да не се открадне от него. Това според него е дедуктиван логика. Иначе той, самият не е ходил до оградата. "Надничането през дупки, катеренето по огради" той определи като много добра тактика на опозицията за ерозиране на доверието към правителството.

Харалан Александров - социален антрополог: "И БСП го откри с около половин година закъснение. Ако бяха правили същото предизборно, нищо чудно да бяха спечелили и да имахме друга ситуация."

Андрей Райчев е на мнение, че всяка безопасност изисква тайна - секретни служби, армията като държава в държавата. В случая обаче тази ограда няма да спре турската армия, сложена е да спира бежанците, а в това той не вижда никаква тайна. Затова социологът отдава въведената тайна около оградата единствено на страх, че ще бъдат разкрити кражби. И в това, според него, са обществените съмнения.

Андрей Райчев - социолог: "Йончева... какво е снимала, снимала е дупки, снимала е безстопанственост, беозотговорност. Не се съмнявам, че е така. ... И правителството в този момент, вместо да каже "дай да проверим", казва "засекретяваме".


Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад