Задкулисни договорки във властта заради съдебната реформа

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Гости в "Още от деня" бяха социологът Юлий Павлов и социалният антрополог Харалан Александров. С тях разговаряхме за местните избори, съдебната реформа и здравната реформа.

Според Павлов целта на Михаил Мирчев да стигне до балотаж не е постижима. Той припомни, че БСП винаги е била на второ място на местни избори. Социологът е убеден в победата на Йорданка Фандъкова. Александров заяви, че хората в малките улички и периферията се гетоизират и имат право да гласуват повече от всеки друг. Той обясни, че хората от гетото живеят ден за ден и не вярват, че могат да променят нещо. Истински бедстващите хора в градската и социална територия остро се нуждаят от някой, който да формулира от тяхно име, по достатъчно загрижен и добронамерен начин проблемите им, смята той.

Публичният ефект от "историческото споразумение" е, че безспорно премиерът Борисов е постигнал един впечатляващ резултат като само за няколко дни е успял да примири на пръв поглед непремирими гледни точки и да събере взаимно непонасящи се политически сили, смята Павлов. Той обясни, че от началото на втория мандат на Борисов премиерът е много по-диалогичен, много по-склонен към компромиси и към сделки. Според Александров парадоксът е, че изглежда, че всички са спечелили едно ниво, но на други ниво всички са изгубеле или рискуват да загубят. Той се съгласи, че премиерът е успял да затвърди ролята си на сдобрител.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад