Според него не трябва да се бърза с подаването на оставка, преди да са ясни резултатите от назначените проверки.
„Моето лично мнение е, че да се бърза с подаване на оставка, преди да бъдат изнесени резултатите от започнала проверка, не е редно. По тази наклонена плоскост, по която сме тръгнали с изваждане на документи и хвърляне на сянка на съмнение върху дейността на министър, зам.-министър, народен представител, като автоматически се подава оставка, без да се изчака резултата от проверка, правителството върви към ситуация, в която трудно ще намери хора за влизане в изпълнителната власт.“
Тогава когато през март миналата година се сформира съставът на новоизбрания единен антикорупционен орган, дотогава пет институции работиха за противодействие на корупцията, очакванията бяха, че трябва да се даде определен период от време, за да може той да започне да работи и неговата работа да даде съответните резултати, поясни той.
„По така действащия закон за противодействие на корупцията КПКОНПИ се отчита веднъж годишно с доклад пред Народното събрание. Той беше внесен в средата на март и беше приет от Народното събрание, а нашата парламентарна комисия в съответствие с вътрешните правила имаме правото и задължението регулярно да каним на изслушване и да искаме допълнителна информация за важни, обществено интересни разследвания. Мен ме притеснява това, че в момента КПКОНПИ е поставена в ситуация да работи с намален капацитет, тъй като председател и зам.-председател са в отпуск.“
Според Ячев когато се атакува член на правителството или народен представител от мнозинството, атаката е по-координирана и агресивна. Имам доверие в КПКОНПИ, заяви той.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News