Цветлин Йовчев за случая “Петрохан”: Агенцията напомня на паравоенно образувание, която крие дейността си

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

На този етап е трудно да се каже дали зад тройното убийство в хижа “Петрохан” стои секта, потвърди в студиото на съботното издание на “Денят започва с Георги Любенов” Цветлин Йовчев - бивш вътрешен министър и бивш председател на ДАНС.

Според него има поне няколко аспекта, които трябва сериозно да бъдат изследвани.

“Първият аспект е криминалният. Това е едно изключително тежко престъпление, за което в момента публично не е известно нито кой е извършителят, нито какви са мотивите му, а дори не е известен обхватът на това престъпление - дали няма и други жертви. Трябва да се действа максимално бързо, защото в обществото с право има безпокойство за това, което се е случило”, подчерта Йовчев.

Вторият важен аспект е, че в района на престъплението има организация, която се е назовала “Национална агенция за контрол на защитените територии” и чиято дейност няма нищо общо със заявените по закон намерения, отбеляза той.

“Това, което се вършили, не е характерно за природозащитници, а за паравоенна организация, която полага всички усилия дейността ѝ да остане скрита от обществото и да получи прикритие, че извършва дейностти, свързани с държавата и контролните ѝ функции”, обясни Йовчев.

По думите му “имаме плеяда от организации, които очевидно не са си свършили работата по този случай” - това е третият аспект, който много задълбочено трябва да се разследва.

Какво още каза за случая “Петрохан” Цветлин Йовчев вижте във видеото.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад