Парите на държавата – един бюджет, който скара всички
Предаване: Денят започва с Георги Любенов, 22.02.2025
This is a modal window.
Вече поредни бюджети раздуваме разходната част, а приходната част е такава каквато е. Твърде оптимистично е да се смята, че ще запълним дупката от повече събрани пари от сивата икономика. Това каза в „Денят започва с Георги Любенов“ предприемачът Добромир Иванов.
„В момента вдигането на заплати, където и да е, без реформи, изглежда като предизборен бюджет, отколкото като част от дългосрочно разсъждаване за управленска програма, което е притеснително“, смята той.
"Ако държавният служител трябва да си плаща осигуровките, той ще настоява да му се вдигне заплатата, за да може да запази реалните си доходи подобни на тези, които имал преди съответната мярка. Това пак ще натовари бюджетните разходи, т.е. няма да спестим, ние ще прехвърлим парите от единия джоб в другия", коментира икономистът Григор Сарийски.
Добромир Иванов, от своя страна, изрази мнение, че държавните служители трябва сами да си плащат осигуровките. Той добави, че "това е едно от най-несправедливите неща в България".
Вижте целия разговор във видеото.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News