Танзер Юсеинов: Домът на Ахмед Доган беше незаконно отнет от него чрез фалшификация на документи
Предаване: Денят започва, 14.04.2025
През почивните дни имаше проблеми и напрежение около резиденцията на Ахмед Доган в Бояна, така наречените сараи и призиви от младежката организация на партията за преразглеждане на участието във властта. Какво се случва с парламентарната група на ДПС-ДПС? По темата в "Денят започва" разговаряхме с председателя на Младежкото ДПС Танзер Юсеинов.
Юсеинов подчерта, че младежката организация на ДПС е останала плътно с председателя д-р Ахмед Доган и това е единствената младежка организация, която реално съществува.
По отношение на случилото се около резиденцията в Бояна той заяви:
"Това е домът на почетния ни председател доктор Ахмед Доган. Това е базата на Движението за права и свободи от 23 години насам. Това е мястото, където се случват най-важните събития в Движението за права и свободи - и номинации на кметове, на народни представители, заседания на колективните органи. И точно едно такова заседание ние проведохме именно там. И тук не става въпрос просто за една сграда. Става въпрос за демокрацията в нашата страна. Става въпрос за върховенството на закона. Защото този имот беше незаконно отнет от почетния ни председател чрез фалшификация на документи."
Вижте целия разговор във видеото.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News