Велислава Дърева: В дни на траур хората започват да оценяват

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      В предаването
      Части от предаването
      Всички броеве

      В дни на траур хората започват да оценяват. Дядо Неофит е и музикант, композитор, педагог. Говорила съм с негови студенти – те го обожават. Едни от основните му добродетели са благост, дълготърпение и смирение. Но не виждам смирение около нас, включително и в Светия синод. Това каза в „Денят започва с Георги Любенов“ журналистът Велислава Дърева.

      Тя уточни, че сме изгубили третия си патриарх след възстановяването на автокефалността на Българската православна църква и на нейното патриаршеско достойнство. Но България има самостойна църква от 4 март 870 г., т.е. 1154 г. съществува самостойната Българска православна църква и през тези години има 145-ма предстоятели.  

      „Има един хленч, че в България няма авторитети и водачи, а когато се появяват първата работа е да бъдат наплюти и омаскарени. Тази жалост ми изглежда театрална“, смята Дърева.

      Вижте целия разговор във видеото. 
       

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok
      Намерете ни в Google News

      Пишете ни
      x

      Сигнализирайте нередност

      и/или

      Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

      ** Тези полета не са задължителни.

      captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
      Трябва задължително да въведете кода от картинката
      < Назад