Венко Сабрутев, ПП: В момента влиза втечнен газ и от САЩ

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      В предаването
      Части от предаването
      Всички броеве

      "Два танкера от САЩ ще покрият потреблението на газ за следващите два месеца - през юли и август. Сега влиза от различни места, включително и втечнен газ от Съединените щати, не съм запознат с конкретните стойности. Договорените два танкера са под цената на "Газпром", която бихме плащали в този момент. Преговорите за дългосрочни договори са за цени много по-ниски от тези на "Газпром", заяви в "Говори сега" депутатът от "Продължаваме промяната" и член на Комисията по енергетика Венко Сабрутев.

      По думите му в безпрецедентна ситуация доставките са договорени.

      Александър Иванов, ГЕРБ: Мярката за 25 стотинки на литър гориво няма да бъде осъществена

      "В момента хранилището в "Чирен" се пълни, на 21 процента е към днешна дата. Очакваме до септември да бъде пълно на 90%, което е реалистичен капацитет", допълни Венко Сабрутев.

      България преговаря за свързване към газовата мрежа на Турция

      Според него това, което се е направило с "Турски поток" е страхотна финансова щета за България.

      "3 милиарда инвестирани от нашите данъци, които няма да се върнат и два милиарда отказ от вече договорени транзитни такси за периода на експлоатация. Не мога да коментирам дали България изнася газ към Сърбия", добави Венко Сабрутев.

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok
      Намерете ни в Google News

      Пишете ни
      x

      Сигнализирайте нередност

      и/или

      Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

      ** Тези полета не са задължителни.

      captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
      Трябва задължително да въведете кода от картинката
      < Назад