Димитър Манолов: Никой не си прави изводите от Брекзит

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

По повод изчисления на НОИ, че през 2060 г. средната заплата в България ще е над 5 000 лв., президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов, гост в студиото на "Още от деня", коментира, че подобни проучвания са несериозни. Той попита дали през 2060 г. изобщо ще има лев, а също и акцентира върху това не дали заплатата ще е 5 000 лв, а какво ще можем да си купим с нея. "Аз уважавам науката на актюерите. Тя е сериозна. Но в такъв времеви хоризонт нещата са по-скоро за сензацията, отколкото за по-сериозни приказки." По-важното в тази прогноза, за което не се говори, е, че българската осигурителна система няма да е в състояние да издържи и да покрие своите дефицити, ако не бъдат направени промени в нивата на осигурителните вноски и "ако не бъде решен въпросът с оксиморона "допълнително задължително пенсионно осигуряване", защото то нито е допълнително, нито е вече задължително". Манолов обясни, че то не е допълнително, тъй като за сметка на част от вноската ни ще ни се направи добавка към пенсията.

Пенсионна система от разходопокривен вид има много сериозни предимства, защото пренася човека във времето, в което живее в момента, независимо от това кога е работил или дали продължава да работи. Тази система е измислена от Бисмарк и по времето, когато е въведена тя е работела безпроблемно, предвид факта, че средната продължителност на живота е била 55-60 години и са имали по 7-8 деца. Пенсионерите са били много по-малко от работещите и светът е бил много по-млад. Сега тенденцията е точно обратната. Проблемът не стои само пред България, а пред целия свят, категоричен беше Димитър Манолов.

По думите на президента на КТ "Подкрепа" "европейските доходи" няма да се случат. Никой не си прави изводите от Брекзит. "Ако ЕС искаше да е нормален, нямаше субсидиите на френските фермери да са два пъти по-високи от българските. Ако ЕС беше с акъла си, той нямаше да субсидира производството на зърно, от което в България печелят една шепа хора и на всичкото отгоре това зърно се изнася. Т.е. в ЕС нищо не остава. Ние храним някакви други хора", каза той, като допълни, че има регулация, която регламентира ъгъла на завиване на чистачките на селскостопанските трактори. Друго становище урежда разполагането на огледалата за обратно виждане на пътническите автобуси. Според Димитър Манолов никой няма желание да си направи необходимите изводи от Брекзит, предвид изброените факти. Тъжното е, че привилегированите трябва да решат нашите проблеми, а никой няма намерение да се откаже от привилегиите си и да ни освободи от себе си.

Вижте целия разговор във видеото.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад