Фиксирани цени на основните храни - аргументи "за" и "против"

В предаването
Части от предаването
Всички броеве
Не говорим за фиксирана печалба, а за таван на печалба. През годините търговските вериги изтеглиха печалбата в своя полза. Ако преди десетина години производителите на хляб имаха надценка от около 10%, сега те са смачкани на 2 до 5%, докато веригите ползват печалба, която понякога надвишава 30%, каза народният представител от "Обединени патриоти".

Той допълни, че в търговските вериги е "реалният резерв, от който може да се вземе". Неслучайно земеделският министър започна преговори точно с тях, допълни Веселинов.

Само че нашата идея е, че човек не трябва да се договаря, независимо дали е министър или не, а държавата трябва да създава правила, подчерта "патриотът".

За Красен Станчев въвеждането е изключено да се въведат фиксирани цени.

В търговските вериги хлябът е под 1% от оборота. Те имат надбавка, която е разликата между търговията на дребно и търговията на едро. Търговията на дребно е по-изгодна за производителите, които могат да си направят пекарна и да продават. Това, което могат да направят търговските вериги, е да не продават хляб или да го внесат, каза икономистът.

По думите му нито въвеждането на минимални цени, нито поставянето на ценови таван ще помогнат идеите на ВМРО да се реализират успешно.


Още "за" и "против" идеята за фиксирани цени на основните храни вижте във видеото.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад