Право на отговор

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Вчерашният разговор в "Денят започва с култура" за финала на "Лачените обувки на българското кино" предизвика една неочаквана реакция. В рамките на предаването, за да подкрепи твърдението си, че "Време разделно" е поръчков и манипулируем филм-пропаганда, журналистът Еми Барух даде като пример историята в село Калище, която бе разпространена в медиите с твърдението, че местните жители не допускат деца на бежанци в училището си. Истината е, че директорката не е отказала да приема деца, обясни Еми Барух.

Николай Чирпанлиев, доктор на социологическите науки, бивш председател на Агенцията за бежанците, поиска право на отговор. Той беше категоричен, че представител на Агенцията през юли месец м.г. се е срещнал с представител на училище "Св. Св. Кирил и Методий" в Калище. След това ръководството на училището посещава бежанците, а когато през септември формуляри за записване на 7 деца в първи клас постъпват в училището, като всички инструкции са спазени, тогава кметът на село Ковачевци реши да провокира няколко души, които да изразят нежелание децата да дойдат в Калище.

Хубаво е да познаваме другия и да сме обединени, заяви Николай Чирпанлиев, "защото в крайна сметка филмът, който спечели в крайна сметка се казваше "Време разделно".

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад