Мая Димитрова: Няма как която и да била парламентарна група да влияе на начина на гласуване на парламентарната група на "БСП-Обединена левица"
Предаване: Денят започва, 10.04.2025
В студиото на "Денят започва" е Мая Димитрова, зам.-председател на ПГ “БСП - Обединена левица”. На въпрос дали от парламентарната група на ГЕРБ дават указания как да се гласува, тя каза, че е несериозно да се задава такъв въпрос, защото няма как която и да била парламентарна група да влияе на начина на гласуване на парламентарната група на "БСП-Обединена левица".
"Аз не съм видяла това гласуване, вероятно камерите са уловили нещо, но искам да обясня няколко неща по отношение на изслушванията. Изслушвания се правят всяка седмица. Много повече отколкото е необходимо в парламента. И ако направим една статистика, от началото на работата на парламента, до момента са направени над 35, може би и повече изслушвания. За съжаление, законопроектите стоят на първо и второ четене и повечето не са стигнали докрай."
По отношение на изслушването на министъра на вътрешните работи Даниел Митов, което не се е състояло, Димитрова обясни, че е имало договорка на председателски съвет, защото Митов е заявил, че не е в София и няма как да бъде в парламента.
"В самото искане за изслушване е изписано, че желаят да изслушат вътрешния министър и осем полицаи, които да дадат обяснение. На мен не ми е ясно как биха могли да кажат каквото и да било в пленарна зала, при положение, че е извършена вътрешна проверка, случаят е предаден на прокуратурата и ако върви разследване, няма как да се изнасят факти и обстоятелства."
Димитрова взе отношение и по договора с "Боташ".
"Това, което мога да кажа по отношение на "Боташ" и това, което се твърди и в публичното пространство, че всъщност България губи много пари от тази сделка и би следвало да бъде преразгледана."
По думите й, рябва да се поискат по-благоприятни условия по договора, защото в случая има подписано споразумение за огромно количество, което България не потребява и всъщност заплаща такса, за нещо, което не потребява.
Вижте целия разговор във видеото.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във
Facebook
и
Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в
TikTok
Намерете ни в
Google News