Председателят на НС: Някои кръгове използват близостта на войната за политически цели

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      В предаването
      Части от предаването
      Всички броеве

      Някои кръгове се опитват да използват момента, близостта на войната, за свои икономически и политически цели. Целта е да се създава нестабилна обстановка в страната. Това заяви председателят на НС Никола Минчев в студиото на "Говори сега".

      По думите му казусът с опашките тази сутрин заради промоционална цена на олиото е идентичен с цената на бензина в началото на месеца, създавайки се обстановка с напрежение. След това времето показва, че няма предпоставки за подобно нещо, каза Минчев. Според него "промоционалната цена" е всъщност нормалната за пазара.

      Коментира, че няма пряка опасност за България заради войната в Украйна и не е необходимо въвеждането на извънредно положение у нас. Запасяването със зърно може да се случи съвсем спокойно, за да може страната да бъде предпазена от ценова и продоволствена криза.

      Никола Минчев каза още, че фокус на срещата между Кирил Петков и Реджеп Ердоган е бил икономически и транспортен, но не е разговарял с премиера за отзиви след срещата по повод желанието за енергийна диверсификацията от наша страна.

      Цялото интервю вижте във видеото.

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok
      Намерете ни в Google News

      Пишете ни
      x

      Сигнализирайте нередност

      и/или

      Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

      ** Тези полета не са задължителни.

      captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
      Трябва задължително да въведете кода от картинката
      < Назад