Среща с Екатерина Иванова - бронзова медалистка от Европейското по таекуондо

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

17-годишната Екатерина Иванова спечели два бронзови медала на Европейското първенство по таекуондо в Крит. Екатерина се класира на трето място индивидуално в категория девойки старша възраст до 52 кг. Тя спечели бронзово отличие и в отборното състезание заедно с още 5 момичета. Състезателката, която е с диабет тип 1 от 6-годишна, има титли от Европейски и Световни първенства и е една от най-изявените участнички в българския национален отбор по таекуондо.

Екатерина Иванова се занимава със спорт от 4-годишна. Първо започва с кикбокс, а от 2015 г. започва да се занимава с таекуондо.

Освен че е успешен състезател, Екатерина учи "Икономика и мениджмънт" в Националната финансово-стопанска гимназия в София. Мечтае да продължи образованието си в добър университет. Дори и диабетът, който ѝ откриват, когато е само на 6 години, не успява да попречи на момичето да печели спортни победи. Казва, че здравословното й състояние я прави още по-силна.

Вижте разговора с Екатерина във видеото.