Кой е виновен за скъсаната дига на река Чая?

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Екип на Българската национална телевизия отиде до базата на собственика на фирмата Александър Крайнянов, който е посочен сред населението на Катуница като един от главните виновници за незаконен добив на инертни материали от коритото на р. Чая. От кметството в с. Катуница казват, че няколко пъти са подавали сигнали до прокуратурата. Появиха се клипове и снимки на забелязана тежка техника в коритото на реката. Техника на Крайнянов ли е снимана в коритото на реката?

Александър Крайнянов: Няма такива неща. Тези обвинения текат отдавна. Постоянно са ни проверявали - прокуратура, икономическа полиция. Всички органи през ден минават тук. Има една кампания от 6 месеца подета към нас, че ние добиваме инертен материал, което не е вярно. Всеки ден минават органи на "Басейнова дирекция" на РИОЗ и други институции. Даже и сега ме проверяват икономическа полиция. Така че, това не е доказано. Цялата истина е друга - от шест месеца се води тази кампания, за да се обяви бедствено положение. Ние се занимаваме с преработка на инертни материали и преработка на строителни отпадъци.

Тежка техника отново влезе в коритото на река Чая и тази сутрин. Изземва се земна маса от центъра на реката като целта е да се затвори потокът от реката, който минава покрай скъсаната стена. Целта е да се отклони от другата страна, зад а може вече да започнат работите по същинското укрепване на стената.

Красимир Юруков, кмет на село Катуница: Жителите на Катуница са информирани. Хората са будни, те виждат, че се работи. Благодарение на държавата, на държавната воля, която виждам в момента, от вчера се случва, за което искам да благодаря. За сега, ако има валежи в количества, тогава биха попречили на това, което се върши в момента. Снеготопенето интензивтното го очакваме в ранна пролет.
Димитър Здравков, кмет на община Садово: Този човек (Крайнянов) изглежда от някой се пази. Не може 5-6 години този човек безпрепятствено да работи и нашите сигнали многократно да се прекратяват, до които и органи да се пратени. Даже в момента има друг, нов сигнал. 5-6 години този човек работи и ние сме го снимали, вътре в реката сме го снимали да работи. Пък за депонирането на строителни и битови отпадъци върху тези незаконни изкопи, които той също е извършил, продължават.
Петко Димов, директор на Напоителни системи, Пловдив: Правим подход за тежката техника. Ще се опитаме да върнем стената на мястото, на което е била. Ще направим подложен бетон, ще укрепим и накрая ще заскалим отпред, за да няма водата пряко влияние върху подпорната стена.

Последни броеве

След втория мандат - в търсене на формулата на управление и възможните ходове за изход от политическата криза, 23.07.2024 20:06, 22.07.2024 Овладян ли е огънят край Воден и застрашена ли е българската бразда от пожарите в Гърция 05:55, 22.07.2024 Каква е ситуацията със засегнатите от пожарите райони и от какво имат нужда пострадалите? 00:00, 19.07.2024 От каква помощ имат нужда и каква е ситуацията със засегнатите от пожарите райони 05:55, 18.07.2024 Къде продължават пожарите в страната и има ли опасност за населените места 05:55, 17.07.2024 Изходът от политическата криза и вторият опит за съставяне на кабинет 05:55, 16.07.2024 След опита за атентат срещу Тръмп - как ще се отрази на предизборната кампания 06:00, 15.07.2024 Вторият и третият мандат. Ще излъчи ли правителство този парламент 05:55, 12.07.2024 В очакване на втория мандат - за ходовете на ДПС и напрежението в партията 05:55, 11.07.2024
Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад