13-годишен кюстендилец - световен шампион по шотокан карате

13- годишният Радин Тихолов от Кюстендил стана световен шампион по Шотокан Катаре на Световното първенство в Егер, Унгария. Състезателят от Катаре клуб "Шампион" постигна пет убедителни победи в категорията до 48 кг. Сребърен медал завоюва и треньора на кюстендилския клуб Веселин Димитров.

18:31, 20.10.2017

На провелия се Световен шампионат по карате, участваха над 30 държави с над 1000 състезатели от всички категории. 13 -годишният кюстендилец Радин Тихолов участва за първи път на подобно състезание и е доволен от представянето си.

Радин Тихолов - състезател от КК Шампион" - Кюстендил: "Доста трудно беше състезанието. В мойта възрастова група имаше голяма конкуренция, аз направих пет срещи, от които не можаха да ми отбележат точка."

Общо седем състезатели от кюстендилския Карате Клуб „Шампион" взеха участие в Световното първенство. Сребърни медали завоюваха Кристиян Василев в категория до 35 кг при децата и тренъорът на клуба Веселин Димитров в отборно кумите при мъжете.

Веселин Димитров – тренъор на КК ‚Шампион" –Кюстендил: "Като тренъор съм много доволен след като имаме световен шампион от нашия клуб и от нашия град."

Една победа не достигна на 12-годишният Георги Матуски да вземе медал. След две убедителни победи той загуби на четвъртфиналите.