15-то издание на Международен турнир по канадска борба „Благоевград Оупън“

В Благоевград се проведе 15-то издание на Международен турнир по канадска борба „Благоевград Оупън“. Това е последното състезание от календара на Българската федерация по канадска борба. Над 100 състезатели, разделени в 8 категории, премериха сили в турнира, организиран от Спортен клуб по канадска борба „Арм спорт“ – Благоевград.

18:30, 06.11.2017

Георги Цветков спечели два златни медала от 15-ото издание на турнира по канадска борба „Благоевград Оупън“. Цветков триумфира на дясна ръка в категория над 85 килограма и в най- атрактивната абсолютна категория.

Втори при най-силните остана световният и европейски шампион за юноши Елбин Ферад, а трети е Христо Делиджаков. Елбин обаче бе непобедим при юношите на двете ръце в категория до 70 кг. Домакините от Благоевград също имаха своите успехи, като Георги Георгиев е с две титли, а Георги Димов е със сребърен медал.

Дамите също имаха своето заслужено място в турнира. Състезателката на Спортен клуб Витоша Ина Банева спечели два златни медал в единствената категория при нежния пол.

Организаторите за пръв път дадоха възможност за изява на хората с увреждания, където световният шампион Мустафа Мехмедалиев спечели първо място.

Победители в своите категории станаха националните състезатели Красимир Костадинов, Христо Делиджаков, Детелин Йончев и Любомир Велинов.