"Арда" Кърджали с 9-та поредна победа в първенството на Югоизточната трета лига

"Арда" Кърджали записа 9-та поредна победа в първенството на Югоизточната трета лига и остана едноличен лидер на върха в класирането. В преследване на промоция за Втора лига тимът на Елин Топузаков спечели с 2:0 гостуването си на студентския тим на "Евроколеж" - Пловдив в мач от 11-ия кръг.

18:28, 16.10.2017

Футболистите на "Арда" наложиха надмощие в началото на мача срещу колежани и откриха резултата в 14 минута. Ахмед Осман беше изведен сам срещу вратаря Апостол Стоянов и вкара в далечния ъгъл за 0:1.

До края на полувремето гостите затрудниха още 2 пъти домакините. През втората част колежани изравниха играта, но не успяха да стигат до изравняване. В края на срещата момчетата на Елин Топузаков вкараха втори гол чрез Димитър Алексиев и грабнаха трите точки.

Така "Арда" запази първото си място на върха с 29 т., с точка повече от основния си преследвач – "Загорец" – Нова Загора, който победи у дома Свиленград с 3:1. Миналогодишният първенец на Югоизток обаче е в по-изгодна позиция, защото е с мач по-малко.

"Евроколеж" Пловдив пък записа шеста загуба в първенството и падна до 13-то място в класирането.