България победи Норвегия и е едноличен лидер в групата си!

Националният отбор на България надигра Норвегия и вече е едноличен лидер в своята група 3 от лига "С" в новия турнир на УЕФА Лига на нациите. Единственото попадение беше дело на резервата Радослав Василев, който отбеляза с удар с глава. Таранът на Черно море беше точен с красиво попадение в 59-ата минута и беше аплодиран от около 10 000 зрители на стадион "Васил Левски".

21:03, 09.09.2018

В петата минута норвежците бяха близо до откриване на резултата. Йонсен се озова непокрит в опасна близост до вратата на България, но Пламен Илиев се хвърли и изби топката в корнер, като спаси сигурен гол.

Норвежците диктуваха събитията на терена, а футболистите на Петър Хубчев се опитваха да изнасят топката в предни позиции, но дълбоката преса стопираше действията им.

В 20-ата минута Йохансен опита далечен удар за гостите, който мина в опасна близост до вратата на Пламен Илиев.

Постепенно "лъвовете" успокоиха играта и започнаха да владеят по-продължително топката.

В 38-ата минута капитанът на гостите Йохансен пропусна втора отлична въсможност за Норвегия. Страхил Попов не покри добре норвежки футболист и Мелинг центрира към Йохансен, който непокрит стреля във външната мрежа на Пламен Илиев.

В даденото от съдията двеминутно продължение Георги Костадинов стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му мина покрай левия стълб на вратата на Норвегия.

Двата отбора се прибраха при нулево равенство за почивка.

Още в първата минута на втората част Пламен Илиев трябваше да спасява вратата си след удар на Йохансен от пряк свободен удар.

Джошуа Кинг стреля,но топката излезе в корнер.

В 59-ата минута влезлият като резерва Радослав Васлиев изведе България напред. След добра атака по десния фланг Страхил Попов центрира прострелно към норвежкото наказателно поле и Василев с прецизен удар с глава вкара топката във вратата на Норвегия. Така резултатът беше открит - 1:0 за "лъвовете"!

В 87-ата минута норвежците останаха с човек по-малко на терена. Нортвайт си изкара втори жълт картон за нарушение срещу Бандаловски.

До края на двубоя гостите се опитаха да върнат попадение, но не успяха и така България записа втора победа в Лигата на нациите и е едноличен лидер в групата.