България с първи медал на Световното - сребро в отборното класиране

България спечели първи медал от Световното първенство по художествена гимнастика в София. Нашите момичета Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн си осигуриха второто място в отборното класиране при индивидуалното, след като събраха актив от 150.975 точки. Днес българките играха на лента, където Боряна Калейн получи оценка от 18.025 точки след вдъхновено и много артистично изиграване на съчетанието си, а Катрин Тасева имаше неточности в изпълнението и получи 16.650 точки.

17:42, 13.09.2018

Златото спечелиха представителките на Русия Дина Аверина, Арина Аверина и Александра Солдатова, които събраха актив от 161.325 за златото в отборното подреждане.

На трето място е отборът на Италия с техните представителки Александра Аджурджукулезе, Милена Балдасари и Алесия Русо, които събраха актив от 147.550 точки.

За последен път България е печелила отборен медал на световен шампионат по художествена гимнастика в Мадрид през 2001 година - бронз на Симона Пейчева, Елизабет Паисиева и Юлияна Найденова. Българките печелят това отличие, след като Русия губи златото заради допинг скандал и родните грации се местят от четвърта на трета позиция. Последното сребро пък е от 1995 година, като тогава в отбора са Мария Петрова, Мила Маринова и Диана Попова.