България с втори пореден успех в предквалификациите

Българският национален отбор по баскетбол постигна втора поредна победа в група D на предквалификациите за Световното първенство в Китай през 2019 година.

20:54, 05.08.2017

Тимът, воден от селекционера Любомир Минчев, записа успех над Беларус със 78:68 (22:14, 13:15, 22:18, 21:21) в среща, играна в „Арена Ботевград“.

Най-резултатен от българския отбор стана Павел Маринов с 22 точки, а с дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби се отличи Александър Везенков. Дий Бост завърши с 11 точки.

„Беше труден мач. Мисля, че можехме да победим много по-лесно. Накрая малко се отпуснахме. Всички момчета се раздадоха. Няма какво повече да искам за моя рожден ден“, каза Везенков след двубоя пред нашата камера.
„Имахме много енергия. Смятам, че имахме една и съща идея за игра. Следвахме плана за мача и изпълнихме указанията. Може би накрая щеше да е по-добре да е по-голяма разликата“, сподели Маринов.

„Лъвовете“ са лидери в групата с пълен актив от 4 точки, а с актив от 1 са и Беларус, и Португалия.

„Трябва да сме доволни от победата с оглед на това, че имахме две тежки пътувания. Днес си личеше, че нямахме тази свежест и енергия. Не мога да кажа, че днес сме играли много добре. Но беше важно, че победихме. Радвам се, че играчите показаха характер. Не ни вървеше стрелбата и агресивната игра в защита ни помогна“, каза селекционерът Любомир Минчев.

В Ботевград българският тим започна силно и поведе с 13:4, като в тези начални минути Павел Маринов бе над всички, отбелязвайки 9 точки.

Постепенно Беларус поизравни играта, но трудно успяваше да стопи разликата, а българският тим действаше отлично на контраатака, като така неутрализира предимството на гостите в играта под коша.

На почивката разликата бе 6 точки в полза на българския отбор, като играчите на Любомир Минчев бяха напред с 35:29.

Второто полувреме не започна мечтано за нашите и 4:30 минути преди края на третата четвърт Беларус намали на 42:46 след тройка на Ситник. Това подейства стимулиращо на българските играчи и те отговориха със серия от 11:2 за 59:44.

В последната четвърт българският тим отново показа някои много хубави неща и въпреки отпускането в последните минути, стигна до успех с 10 точки.