България загуби от Франция

Националният отбор загуби и теоретични шансове за класиране на Мондиал 2018 след домакинска загуба от Франция с 0:1.

23:44, 07.10.2017

Загубата остави България на четвърто място в група А на 7 точки от втория в класирането тим на Швеция. Лидер е Франция с 20 точки и при победа в последния кръг от групата срещу Беларус "петлите" ще се класират директно за Мондиал 2018, а Швеция ще играе бараж.

С гол на Блес Матюиди в 3-а минута гостите поведоха и това попадение се оказа единствено в мача. Българският отбор имаше отлична възможност да изравни в 36-ата минута след много добра атака. Тя започна по дясното крило, където топката беше разиграна много добре и Тодор Неделев получи.

Футболистът на "Ботев" стреля силно, а вратарят на съперника Юго Лорис не можа да улови и атаката продължи. Топката беше подадена на Гълъбинов, който стреля с глава отблизо, но стражът спаси.

Във вторник българският отбор приключва участието си в квалификациите с гостуване на Люксембург. В последния си мач Франция приема Беларус, а Холандия е домакин на Швеция.