България завърши 1:1 с Черна гора

България започна европейските квалификации за първенството през 2020-а година с домакинско равенство 1:1 срещу Черна гора.

20:57, 22.03.2019

Черногорците откриха с гол на Стефан Мугоша в 5-ата минута на второто полувреме. Футболистите на Петър Хубчев се нуждаеха от силен финален щурм, за да вземат точка от коравия тим на черногорците.

Това стана факт в 82-ата минута след точно изпълнена дузпа от Тодор Неделев. В ситуацията българите имаха късмет, след като нарушение срещу Станислав Костов извън наказателното поле беше маркирано като дузпа.

В квалификациите за Евро 2020 България е в една група с Англия, Чехия, Черна гора и Косово.