БНТ1 И БНТ HD ще излъчат пряко полуфиналите от турнира “Лига Европа”

19:00, 27.04.2016

Първият полуфинал е на 28 април (четвъртък) между отборите на „Виляреал“ и „Ливърпул“. БНТ1 ще излъчи срещата пряко от стадион „Ел Мадригал“ в 22:05 часа. Футболистите на „Ливърпул“ отстраниха от пътя си отбори като „Манчестър Юнайтед“ и „Борусия“ (Дортмунд) и на този фон испанският съперник изглежда преодолим, макар че според експерти са възможни и изненади. Червените са изправени пред редица кадрови проблеми: Юрген Клоп няма да може да разчита в предстоящата среща на основни футболисти с контузии като Хендерсън, Джан, Ориги  и Бентеке, както и на отстранения от тима Мамаду Сако. Тези обстоятелства застрашават рекордната серия на британците в турнира от 12 мача без загуба.

От своя страна домакините също са в силна позиция, след като изиграха в рамките на турнира 11 двубоя без поражение и при успех, могат да подобрят резултата на съперниците си. Коментатори на мача ще бъдат Ивайло Ангелов и Валери Генов.

Също на 28 април (четвъртък) и по същото време (22:05) зрителите на БНТ HD могат да гледат другия полуфинал на „Лига Европа“ между отборите на „Шахтьор“ (Донецк) и победителя в последните две издания на турнира – „Севиля“. Срещата ще коментират  Петър Иванов и Стефан Георгиев.

Коментарното студиото на БНТ1 е с начален час 21:30  с водещ Никола Ибришимов.