"Черно море" стартира с победа в контролите

"Черно море" победи с 2:0 "Черноморец" (Балчик) в първата си контролна среща от зимната подготовка, играна на стадион "Младост" във Варна. Попаденията за "моряците" реализираха Лъчезар Йорданов през първото полувреме и Аристот Ндонгала след почивката.

21:21, 17.01.2018

Гостите от Балчик създадоха първите две положения. В 8-ата минута шут на Ахмед Хикмет беше спасен от вратаря Макенджиев, а 10 минути по-късно удар с глава на Александър Попов беше отбит от стража в напречната греда. Отговорът на "Черно море" не закъсня и в 36-ата юношата на "моряците" Лъчезар Йорданов откри резултата, след като засече центриране по земя на Мариян Огнянов. След подновяването на играта гостите имаха възможност да изравнят, но Румен Александров пропусна сам срещу вратаря. В 71-ата минута новото попълнение на "Черно море" Аристот Ндонгала покачи на 2:0 след асистенция на Марек Кузма. До края на срещата домакините пропуснаха да отбележат трето попадение, след като ударът на Атанас Зехиров срещна гредата.

Илиан Илиев, ст. треньор на "Черно море": Това е една тренировка, в която абсолютно никакво значение няма резултатът. Естествено, че имаме доста неща да работим, но нормално е в този период да не сме на 100% и ще е много грешно, ако сега сме в идеална форма, а след близо 40 дни - не сме.

В четвъртък „Черно море" заминава за Турция, където ще се подготвя до 2 февруари. В южната ни съседка варненци ще изиграят 5 контроли срещу ФК „Тирана", „Криля Советов", „Локомотив" (Ташкент), „Дунарея" и „Пюник" (Ереван).