Германия победи Австралия на старта в Купата на конфедерациите

Германският национален отбор започна успешно участието си в Купата на конфедерациите. Световните шампиони победиха с 3:2 Австралия в Сочи.

12:05, 20.06.2017

Бундестимът поведе в 17-ата минута с гол на Ларс Щиндел, който получи топката на точката за дузпа от Юлиян Брандт и вкара. Том Рогич изравни малко преди почивката - той дриблира към наказателното поле на съперника, първият му удар срещна тялото на съперник, но вторият попадна във вратата.

Юлиян Дракслер върна преднината на Германия в 44-ата минута с гол от дузпа. В началото на втората част Леон Горецка увеличи на 3:1, след като получи извеждащ пас от Джошуа Кимих и преодоля с лекота Матю Райън с удар в близкия ъгъл. Том Юрич намали в 58-ата минута след удар от десетина метра.

Бундестимът се изкачи на второ място в генералното класиране на група "Б". Лидер е отборът на Чили, който надви Камерун с 2:0 в неделя вечер. Германия и Чили ще играят директен мач за първото място на 22-и юни.