Германия се класира за финала в Купата на конфедерациите

Германският национален отбор се класира за финала в Купата на конфедерациите. Световните шампиони се наложиха с 4:1 срещу Мексико във втория полуфинал.

23:06, 29.06.2017

В спора за титлата съставът, воден от Йоахим Льов, ще се изправи срещу Чили.

Леон Горецка на практика реши мача още в първите 8 минути, след като се разписа на два пъти. Полузащитникът на Шалке откри резултата в 6-а минута, а 2 по-късно матира отново защитата на Мексико и за втори път прати топката в мрежата.

Мексико владееше топката през по-голямата част от времето и имаше много удари. Непълноценната игра в защита и неуспеваемостта в атака попречиха на състава да се противопостави на световните шампиони.

В 59-ата минута Вернер предреши изхода на мача, като увеличи преднината на бундестима.

Минута преди края "ацтеките" върнаха един гол след зрелищен удар на Марко Фабиан от 35 метра. В добавеното време Амин Юнес отбеляза нов гол за Германия за крайното 4:1.

Така в неделя играчите на Йоахим Льов ще срещнат на финала в Санкт Петербург тима на Чили, който в сряда надигра Португалия с 3:0 след изпълнение на дузпи.