НА ЖИВО: Гледайте тук полуфиналите от Европейското първенство по волейбол

Германия- Русия е финалът на Европейското първенство по волейбол Сърбия и Белгия в спор за бронза Излъчването на живо приключи.

05:01, 02.09.2017

Германия е първият финалист на Европейското първенство по волейбол след успех с 3:2 над Сърбия. „Бундестимът“ постигна невероятен обрат срещу един от фаворитите за златото. След загуби с 24:26 и 15:25 в първите два гейма не се виждаше как немците ще успеят да спечелят дори и една част. В третия гейм обаче „плавите“ се отпуснаха и вместо да затворят мача, загубиха частта с 18:25, което остави Германия в мача. След изключително драматичен четвърти гейм немците изравниха след 27:25. В тайбрека Германия направи обрат от 8:10 до 13:11 в своя полза и спечели мача след успех с 15:13.

Съперник на "Бундестима" във финала ще бъде отбора на Русия, който размаза Белгия с 3:0 (25:14, 25:17, 25:17). Руснаците спечелиха всеки един гейм по повече от категоричен начин и доказаха, че са основният фаворит за първото място. В първия гейм белгийците реализираха само 14 точки, а в следващите два по 17.

Гледайте финала на Европейското първенство по волейбол по БНТ на 3 септември от 21:35!