Григор Димитров е на 1/4-финал в Бризбейн

Григор Димитров спаси два мачбола и започна с победа защитата на титлата си в австралийския град Бризбейн. Поставеният под номер 1 Димитров се класира за четвъртфиналите след труден успех над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джон Милман.4:6, 7:6(8), 6:3 след 2:35 часа игра.

16:46, 04.01.2018

Хасковлията пропиля ранен брейк аванс за 2:1 в първия сет, в който допусна обрат и загуби след пробив за Милман за 6:4.

Във втората част Димитров отново проби за 3:2, но съперникът веднага изравни. В последвалия тейбрек австралиецът поведе с 3:0, а при 6:5 сервираше за мача, но не успя. Милман получи нов шанс да стигне до успеха при сервис на Димитров при 7:6 точки, но отново не се справи. Така хасковлията триумфира с 10:8, а в решаващия трети сет поведе с 4:1 гейма и удържа преднината си до края.

Щастлив съм, че съм в Австралия отново. Благодаря на публиката за подкрепата. Не беше лесно да победя, но се борих и стигнах до успеха. Стигнах до лимита си, играх агресивно и това ми помогна, каза Димитров след победата.

На четвъртфиналите българинът ще се изправи срещу 50-ия в света британец Кайл Едмънд, който по-рано днес пласира 12 аса и спечели срещу шампиона от надпреварата на АТП "Следващата генерация" за 2017 година Хьон Чун (Република Корея) със 7:6(3), 5:7, 6:4 след 2:38 часа игра.

Димитров има една победа в един мач срещу Едмънд със 7:5, 4:6, 6:3 във Вашингтон през миналата година.