Григор Димитров е на полуфинал в Бризбейн

Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира в австралийския град Бризбейн с награден фонд 528 910 долара. Поставеният под номер 1 Димитров пласира 12 аса и надделя над британеца Кайл Едмънд с 6:3, 6:7(3), 6:4 след 2:25 часа игра.

16:39, 05.01.2018

Двубоят започна равностойно, като в седмия гейм хасковлията се измъкна от 15:40 при собствен сервис, а веднага след това проби, след което затвори първия сет.

Третият в света Димитров пропусна два брейкбола в деветия гейм на втората част, която стигна до тайбрек. В него българинът поведе с 2:1, но след това Едмънд взе шест от следващите седем разигравания, за да изравни резултата.

Хасковлията пропусна още две възможности за пробив във втория гейм на третия сет, който продължи равностойно. В първата точка при 4:4 Едмънд стъпи накриво и падна на корта. След медицинска намеса, при която десният му глезен беше превързан, той продължи и не изглеждаше да има проблем. Димитров все пак се възползва, спечели подаването си, а след това реализира и пробив, за да стигне до крайната победа.

Така за място на финала той ще се изправи срещу дебютиращия в турнира представител на домакините Ник Кириос.

Поставеният под номер 3 Кириос пласира 18 аса при обрата срещу украинеца Александър Долгополов с 1:6, 6:3, 6:4.

Димитров има две победи в два мача срещу 21-ия в света в момента Кириос, като за последно през август миналата година българинът спечели с 6:3, 7:5 на финала на турнира "Мастърс" в Синсинати.